chateaux به قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات

chateaux به: قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات انتخابات ستاد انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تهیه کاغذ از مدفوع فیل و گاو

به احتمال زیاد نخستین چیزی که بعد از دیدن مدفوع فیل و گاو به ذهن انسان می‌رسد تولید کاغذ از آنها نیست ولی این اید‌ه‌ای بود که به ذهن خلاق تعدادی دانشمند رسید و

تهیه کاغذ از مدفوع فیل و گاو

تهیه کاغذ از مدفوع فیل و گاو

عبارات مهم : تبدیل

به احتمال زیاد نخستین چیزی که بعد از دیدن مدفوع فیل و گاو به ذهن انسان می رسد تولید کاغذ از آنها نیست ولی این اید ه ای بود که به ذهن خلاق تعدادی دانشمند رسید و درنهایت با ادامه پژوهش ها، عملی شد.

به گزارش آنا، دانمشندان به فناوری دست یافته اند که می تواند با بازیافت کود حیوانی گاوها و فیل ها آنها را به محصولات کاغذی ارزان و سازگار با محیط زیست تبدیل کند.

خالق این ایده پروفسور الکساندر بیسمارک در دانشگاه وین، پایتخت اتریش بود. او به این عنوان توجه کرد که مدفوع این حیوانات حاصل مواد گیاهی هضم شده است است و به همین علت به طور قابل توجهی سلولز در آن یافت می شود. تحقیقات اولیه نیز نشان داد که بسته به نوع حیوان، بیش از ۴۰ درصد از کود آنها حاوی سلولز هست. او و تیم همراهش آزمایش ها را ابتدا با کود بز و سپس با کود حیواناتی مانند اسب، گاو و درنهایت فیل انجام دادند.

تهیه کاغذ از مدفوع فیل و گاو

به گفته آنها کودهای این حیوانات منبع بسیار عالی از سلولز جهت تولید کاغذ در کشورهایی است که در آنجا درختان کمیابند. همچنین استفاده از این روش در مناطقی با فعالیت های دامداری گسترده، جایی که گاوهای زیادی پرورش می یابند نیز مناسب است و به دامداران کمک می کند تا راهی جهت راحت شدن از دردسر کودهای حیوانی رو به فزونی پیدا کنند.

دانشمندان در این روش این کودها را با محلولی از هیدروکسید سدیم ترکیب می کنند. این کار باعث می شود که تا حدودی لینگنین (جزء مهم دیواره سلول های گیاهی) و همچنین دیگر ناخالصی های کودها مانند پروتئین ها و سلول های مرده جدا شوند. در نهایت جهت از بین بردن کامل لینگنین و تولید مواد اولیه سفید رنگ جهت تهیه کاغذ، محصولات بازیافتی با هیپوکلریت سدیم ترکیب می شوند.

به احتمال زیاد نخستین چیزی که بعد از دیدن مدفوع فیل و گاو به ذهن انسان می‌رسد تولید کاغذ از آنها نیست ولی این اید‌ه‌ای بود که به ذهن خلاق تعدادی دانشمند رسید و

دانشمندان معتقدند که نانوسلولزهایی که به این روش تولید می شوند شبیه و گاه حتی بهتر از نانوسلولزهایی است که از چوب تهیه شده است اند. به گفته پروفسور بیسمارک در مقایسه با فرایند تبدیل چوب خام به کاغذ، فرایند تبدیل سلولزهای نیمه هضم این کودها به نانوالیاف های سلولز ساده تر است و به انرژی کمتر و تعداد مراحل شیمیایی کمتری نیز نیاز هست؛ به این علت راحت که حیوانات قبلا گیاه های را جویده اند و آنها را با اسیدها و آنزیم ها ترکیب کرده اند.

از کاغذهایی که به این شیوه تولید می شوند، هم می توان به عنوان صفحه های فیلتر در فعالیت های صنعتی استفاده کرد و هم به عنوان کاغذ جهت تهیه کتاب و دفتر.

تامین مواد اولیه هم ساده است: پارک های آفریقا منزل صدها فیل است و در مزارع عظیم آمریکا و اروپا نیز به وفور کودهای گاوی پیدا می شود.

تهیه کاغذ از مدفوع فیل و گاو

در حال حاضر نهادهایی همچون وزارت علوم و فناوری آفریقای جنوبی، ماموریت استراتژی ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا، وزارت آموزش مالزی و دانشگاه وین در این پروژه با یکدیگر همکاری می کنند تا علاوه بر تولید کاغذ به این روش از کودهای حیوانی، امکانی را فراهم آورند تا همزمان با انجام این پروسه، امکان تولید بیوگاز از این کودها نیز فراهم شود تا بتوان از این گازهای زیستی که عمدتا متان و دی اکسید کربن است جهت تولید برق یا گرما نیز استفاده کرد.

واژه های کلیدی: تبدیل | مدفوع | حیوانات | حیوانات | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog