chateaux به قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات

chateaux به: قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات انتخابات ستاد انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی

گت بلاگز فارس رسانه ها و نامزدها در تبلیغات انتخاباتی موازین قانونی را رعایت کنند

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: رسانه ها و نامزدها در تبلیغات انتخاباتی موازین قانونی را رعایت کنند.

رسانه ها و نامزدها در تبلیغات انتخاباتی موازین قانونی را رعایت کنند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و مدیر ستاد انتخابات فارس گفت: تمام مطبوعات و رسانه ها، شرکت ها، نهادها، اقشار، گروه ها و احزاب و نامزدهای انتخابات موظف هستند در تبلیغات انتخاباتی، موازین قانونی را رعایت کنند.

عبارات مهم : قانونی
پژوهش افزود: مطبوعات دولتی یا مطبوعاتی که به گونه ای از بودجه عمومی استفاده می کنند می توانند در جهت تشویق مردم به شرکت در انتخابات، آگهی شرکت ها، نهادها، احزاب و گروه ها مبنی بر تشویق به همکاری انتخاباتی را منعکس کنند.

وی ادامه داد: راه اندازی پوستر و بنر به وسیله شرکت ها، نهادها، اقشار، گروه، جمعیت ها و احزاب قانونی بدون ذکر نام و تصویر نامزدها تنها جهت اطلاع رسانی و تشویق مردم جهت حضور پرشور در انتخابات در مکان های مجاز مشخص شده است و همچنین استفاده از تلویزیون های شهری جهت جلب همکاری حداکثری مردم در انتخابات بدون تبلیغ له یا علیه کاندیداها نیز بلامانع است.

پژوهش اظهار کرد: اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزدها بدون ذکر عنوان و مسئولیت خود و مشروط به اینکه مدرک کتبی مربوط به امضای آن شخصیت ها تسلیم هیات اجرایی انتخابات شده است باشد نیز مجاز است.

وی بیان کرد: انجام صحبت و پرسش و پاسخ از سوی نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها در مکان های مجاز، مشروط به اینکه بلندگوی ثابت یا سیار در خارج از محیط صحبت استفاده نشود نیز بلامانع است.

پژوهش گفت: برگزاری هرگونه مراسم و اجتماعات نیز نیازمند کسب مجوز از وزارت کشور یا استانداری است.

وی افزود: کارمندان نیز می توانند خارج از ساعت اداری جهت فعالیت تبلیغاتی جهت نامزدها به شرط عدم استفاده از امکانات دولتی و عناوین شغلی خود حضور و فعالیت داشته باشند.

پژوهش بیان کرد: جهت جلوگیری از هتک حرمت مقدسات، شایسته است که نامزدها جهت تبلیغات از اسماء جلاله، آیات قرآنی و ادعیه در طراحی و تبلیغات مجاز پوسترها و تراکت هایی که در معابر یا مراسم ها توزیع می شود استفاده نکنند و ممکن است اسامی مذکور در معابر در زیرپا قرار گیرد.

وی ادامه داد: نسبت هرگونه پوستر و تصویر تبلیغاتی نامزدها بر روی شیشه اماکن صنفی خصوصی، ساختمان ها و بدنه خودروهای شخصی باید با کسب اجازه از مالکان آنها باشد.

رئیس ستاد انتخابات فارس، فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد را ممنوع دانست.

پژوهش اظهار داشت: استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی و موسسه های وابسته به دولت و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی به هر مقداری استفاده می کنند نیز از مصادیق غیرمجاز در تبلیغات است.

وی ادامه داد: درج آگهی یا مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی و یا نوشتن مطالبی دال بر انصراف حمایت گروه یا اشخاصی از نامزدهای معین به وسیله همگی رسانه ها دیداری، شنیداری، مکتوب، الکترونیک و سایر شبکه های مجازی نیز ممنوع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و مدیر ستاد انتخابات فارس محو یا پاره کردن آگهی یا پوسترهای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی که در محل های مجاز الصاق شده است (در مدت وقت قانونی تبلیغات) را ممنوع دانست و تصریح کرد: الصاق اعلامیه، عکس، پوستر، هرگونه اگهی تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان ها، تابلوی مدارس و سایر موسسه های آموزشی دولتی و وابسته به دولت نیز از مصادیق غیرمجاز در تبلیغات است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه 29 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: قانونی | تبلیغات | استفاده | تبلیغات | انتخابات | ستاد انتخابات | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog