chateaux به قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات

chateaux به: قانونی تبلیغات استفاده تبلیغات انتخابات ستاد انتخابات نامزدهای انتخاباتی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی

گت بلاگز وب‌گردی به چه قیمت؟ , زیباسازی چشم

افراد به‌خصوص جوانان جهت زیباتر شدن چشم‌ها دست به کارهایی می‌زنند که اغلب آنها هم مورد تایید چشم‌پزشکان نیستند.

به چه قیمت؟ , زیباسازی چشم

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، افراد به خصوص جوانان جهت زیباتر شدن چشم ها دست به کارهایی می زنند که اغلب آنها هم مورد تایید چشم پزشکان نیستند. در این زمینه 4 روش جهت زیباسازی چشم بیان می شود که 2 نوع آنها غیرجراحی و 2 نوع دیگر جراحی هستند.

عبارات مهم : تاریخ
روش های غیرجراحی

استفاده از لنز تماسی: مورد اول استفاده از لنز تماسی چشمی هست. توصیه مهم در استفاده از لنز این است که لنز وسیله ای کاملا شخصی است ولی در بعضی از آرایشگاه ها یک لنز را جهت چند نفر استفاده می کنند که احتمال عفونت چشمی را خیلی اوج می برد.

لنزها تاریخ مصرف دارند. 2 نوع تاریخ مصرف جهت لنزها تعریف شده است هست؛ تاریخ مصرف روی بسته لنز که کارخانه سازنده آن را تعیین می کند و به معنای آن است که لنز تا چه مدت قابل مصرف است و تاریخ مصرف دیگر که دکتر آن را تعیین می کند. این لنزها ممکن است روزانه، هفتگی، ماهیانه، فصلی یا سالیانه باشند و بیمار باید به زمانی که به وسیله دکتر مشخص می شود توجه کند، حتی اگر لنز را یک بار مصرف کرده یا هیچ احساس ناراحتی با لنز نداشته باشد، به محض تمام شدن وقت مصرف دیگر نباید از لنز استفاده کند. لنز تاریخ مصرف گذشته درست مانند ماده غذایی ای است که تاریخ مصرف آن گذشته و باید دور ریخته شود.

زیباسازی چشم؛ به چه قیمت؟

یکی از عوارض بسیار خطرناک لنز، زخم قرنیه هست. زخم قرنیه ممکن است باعث کم کردن دید دائمی و حتی نابینایی شود. افرادی که لنز تماسی استفاده می کنند با مشاهده هر گونه علائم مشکوک مانند قرمزی، تاری یا کم کردن دید، درد، ترشح و… حتما باید لنز را خارج و به دکتر مراجعه کنند.

لنزهای تماسی قیمت زیادی دارند و فرد تلاش می کند، نهایت استفاده از لنز را ببرد. بنابراین گاهی با وجود پرسشها چشمی استفاده از آن را ادامه می دهد. این کار بسیار اشتباه است و واقعا ارزش آن را ندارد که چشم صدمه ببیند. هزینه درمانی عفونت های چشمی بسیار زیاد از قیمت یک لنز هست.

گاهی لنز تماسی، باعث حساسیت می شود ولی افتراق حساسیت راحت چشم از مراحل اولیه عفونت چشمی جهت بیماران و گاهی حتی جهت پزشکان (بدون وسایل معاینه) سخت هست. با معاینه دقیق می توان عفونت را از حساسیت راحت تشخیص داد. بیمارانی که لنز استفاده می کنند نباید به صرف اینکه چشم دچار حساسیت شده است مراجعه به دکتر را به تعویق بیندازند. استفاده از لنز باید موقتی باشد. با استفاده دائمی از لنز، خطر مبتلا شدن به عفونت چشمی در طول 1 سال، 1 درصد است و این درصد از نظر علم پزشکی زیاد است و منطقی به نظر نمی رسد جهت زیباتر شدن، افراد خود را در معرض این بیماری خطرناک قرار دهند.

کاشت مژه مصنوعی: علی رغم نام آن، درواقع مژه ای کاشته نمی شود و اکستنشن مژه انجام می شود، به گونه ای که با چسباندن مژه مصنوعی مژه ها پرپشت تر دیده می شوند. این کار گاهی باعث حساسیت پوستی مانند قرمزی، التهاب و پوسته پوسته شدن پلک می شود و گاهی هم حساسیت، بخش داخلی چشم را درگیر می کند. گاهی نیز چسب داخل چشم وارد می شود که حساسیت و تصویر العمل آزاردهنده ای ایجاد می کند. چنین جسم خارجی ای که به فاصله کمی از داخل چشم قرار گرفته، احتمال عفونت قسمت خارجی و داخلی چشم را زیاد می کند. در مواردی که فرد علاوه بر مژه مصنوعی، لنز هم دارد، خطر عفونت چند برابر می شود.

روش های جراحی

کاشت نگین چشم: نگین های چشم را شرکت ها با شکل و ظاهر قشنگ تولید می کنند. شرکت های تولیدکننده نگین چشم مدعی هستند که نگین ها از مواد خنثی (مثلا پلاتین) ساخته شده است اند و حساسیتی ایجاد نمی کنند. البته همین طور هم است و کمتر حساسیت ایجاد می کنند ولی پرسشها مهم تری ممکن است در اثر کاشت نگین ایجاد شود. نگین چشمی زیر ملتحمه و روی قسمت سفیدی چشم (صلبیه) تعبیه می شود. نگین ها با روش جراحی راه اندازی می شوند و فقط جنبه قشنگی دارند ولی به هر حال کاشت نگین عمل جراحی محسوب می شود و احتمال عفونت وجود دارد.

نگین داخل چشم، در درازمدت ممکن است باعث چسبندگی شود چون نگین زیر پرده متحرک روی صلبیه راه اندازی می شود. (پرده ای که به آسانی تکان می خورد). جوان ها زیاد خواهان کاشت نگین هستند ولی ممکن است با گذشت وقت و اوج رفتن سن دچار بیماری مانند گلوکوم یا آب سیاه شوند. جراح چشم جهت درمان بیماری گلوکوم به ملتحمه نیاز دارد و اگر ملتحمه دچار چسبندگی باشد پرسشها زیادی ایجاد خواهد شد.

تغییر رنگ دائمی چشم: رنگ چشم هر فرد، ناشی از رنگدانه های داخل عنبیه هست. پروتزهای رنگی وجود دارد که داخل چشم قرار داده می شود. در عمل جراحی عوض کردن رنگ چشم، بخش داخلی چشم دستکاری می شود و احتمال عفونت خیلی زیاد خواهد شد و اگر این اتفاق بیفتد خطر زیادی چشم را ترساندن خواهد کرد.

این روش نیز می تواند باعث بروز بیماری آب سیاه شود. پروتز داخل چشم باعث می شود روند طبیعی تخلیه مایع زلالیه چشم دچار اشکال شود. به همین علت احتمال زیاد کردن فشار داخل چشم و بیماری آب سیاه زیاد می شود. چنین روشی اصلا توصیه نمی شود و گرچه در بعضی از کشورهای آمریکای لاتین انجام می شود، خوشبختانه در کشور ما هنوز خواهان زیادی ندارد.

پزشکان هنگامی که با چنین بیمارانی مواجه می شوند تلاش می کنند وقت زیادی را به صحبت با بیمار و عوارض این کار تخصیص داده شده است دهند تا بتوانند بیمار را از این تصمیم منصرف کنند ولی همچنان بعضی از افراد اصرار دارند این کار را انجام دهند. در هر صورت عوض کردن رنگ قرنیه یکی از پرعارضه ترین و خطرناک ترین روش ها جهت زیباسازی چشم محسوب می شود.

منبع: هفته نامه سلامت

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تاریخ | جراحی | عفونت | حساسیت | بیماری | حساسیت | استفاده | استفاده | عمل جراحی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog